Jesteś tutaj: SPP Polanka > Aplikacja smartfonowa Carotty

Aplikacja smartfonowa Carotty

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Jest to aplikacja mająca na celu połączenie tych, którzy chcą kupić lokalne produkty z tymi którzy takie produkty chcą sprzedać. Zanim przytoczę mail autora aplikacji, w którym przedstawia on jej działanie, streszczę odpowiedź na zasadnicze pytanie, jaki zadałem autorowi aplikacji w czasie rozmowy telefonicznej. Zapytałem mianowicie, czy wpisy są jakoś filtrowane i czy nie ma niebezpieczeństwa, że aplikacja zostanie zaspamowana lokalnymi sklepami spożywczymi. Dowiedziałem się, że tylko producenci na lokalny rynek mogą się ogłaszać.

Rolniczy Handel Detaliczny czy Sprzedaż Bezpośrednia wydają się doskonale wpasowane w ten profil. Ponieważ korzystanie z aplikacji jest bezpłatne, możemy pomóc sobie nawzajem. Ogłaszając się, pomagamy autorowi zbudować naprawdę duży zasięg a wraz ze zwiększaniem zasięgu, możemy liczyć na zwiększenie własnych rynków.

Szanowny Panie,
Nawiązując do naszej rozmowy telefonicznej przesyłam informacje o aplikacji – mobilnej (na telefony z systemem Android) oraz informacje o stronie www, mającej na celu połączenie tych, którzy chcą kupić lokalne produkty z tymi którzy takie produkty chcą kupić.

Sprzedawcy na mapie umieszczają punkt określający miejsce odbioru oraz krótką informację o produkcie (kategorię produktu, cenę – jeżeli jest znana itp.).
Użytkownicy widzą na mapie lokalizacje, w których poszczególne produkty są dostępne, mogą skontaktować się ze sprzedawcą, bądź ustawić powiadomienie, które poinformuje ich, że produkt, który obecnie jest niedostępny ponownie stał się dostępny.

Obecnie w okolicach Krakowa i nie tylko mamy już ponad 100 miejsc i około 150 produktów w kilkudziesięciu kategoriach (z 82 dostępnych) – także produkty pszczelarskie.

W związku z tym, myśląc o dalszym rozwoju aplikacji, chciałem zachęcić Pana do zapoznania się z projektem oraz przekazania członkom stowarzyszenia informacji o nim.

Tak jak mówiłem zainteresowanie ze strony konsumentów jest ogromne – tylko wczoraj informacja o aplikacji na jednym z portali społecznościowych została wyświetlona ponad 20 tyś. razy i większości przypadków pojawia się pytanie: „Gdzie są Ci producenci?”

Aplikacja dostępna jest w sklepie Google play pod nazwą Carotty
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tau20.carotty

Strona WWW projektu:
https://www.carotty.com

Strona projektu na Facebooku:
https://www.facebook.com/pg/Carotty-107216380948405

Aplikacja jest w trakcie rozwoju, tak więc bardzo dziękuję za wyrozumiałość oraz za każdą sugestię dotycząca kolejnych usprawnień.

Z poważaniem
Janusz Rybarskitel 619 353 279

Kategorie: Aktualności

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog