Jesteś tutaj: SPP Polanka > Artykuły > Aktualności > Projekt ustawy o środkach ochrony roślin. Ważne!!!

Projekt ustawy o środkach ochrony roślin. Ważne!!!

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Jak pisze 'czarg’ na forum:
W końcu ubiegłego tygodnia nasi legislatorzy, rzutem na taśmę starali się nadrobić opóźnienia w ustawodawstwie krajowym w implementacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/128/WE z 21 X 2009 r., ta dyrektywa reguluje zasady prowadzenia obrotu oraz stosowania środków ochrony roślin w UE). Termin złożenia dokumentów do stosownych agend UE upływał 26 XI 2012 r.

W tym celu 20 i 21 XI odbyły się posiedzenia Podkomisji Nadzwyczajnej Komisji Rolnictwa, na których omawiano projekt ustawy o ŚOR, zaś 22 XI odbyło się Posiedzenie Komisji Rolnictwa, na której przedstawiciele Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawili, linkowany już na forum „Krajowy Plan Działania na rzecz ograniczenia ryzyka związanego ze stosowaniem środków ochrony roślin na lata 2013-2017 „,

Projekt ustawy został dopiero przesłany do Sejmu, a Krajowy Plan Działania na rzecz ograniczenia ryzyka związanego ze stosowaniem ŚOR, który miał z tej ustawy wynikać pewnie do stosownych agend UE.

W tych naprędce zwołanych spotkaniach, w ramach konsultacji społecznych, wzięli udział przedstawiciele SPP Polanka (w posiedzeniach Podkomisji Nadzwyczajnej Robert Chrzanowski, a w posiedzeniu Komisji Rolnictwa Jacek Gracz).

Jak zwykle zostaliśmy zaproszeni dosłownie na kilka dni przed terminem tych spotkań. W rezultacie posiedzeń Podkomisji Nadzwyczajnej przesłano do Sejmu rządowy projekt ustawy o środkach ochrony roślin.

http://orka.sejm.gov.pl/opinie7.nsf/nazwa/spr_740/$file/spr_740.pdf

Prosimy wszystkich o opinie odnośnie tego projektu , które prześlemy tym spośród parlamentarzystów, którym sprawy czystego rolnictwa, ekologii i pszczelarstwa są bliskie, (a kilku takich w Sejmie przecież mamy).

W sprawie projektu ustawy wypowiedział się prof. Władysław Huszcza, którego gościliśmy na ostatnim spotkaniu jesiennym.
Oto jego pełna opinia:

https://spp-polanka.org/doc/2012_opinia_prof_huszcza.pdf

Kategorie: Aktualności

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog