Jesteś tutaj: SPP Polanka > Artykuły > Fundusze /Projekty > Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Apel Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi do rolników o składanie wniosków o płatności bezpośrednie w 2005 roku.

Szanowni Rolnicy, Mieszkańcy Wsi!

Przede wszystkim pragnę Wam gorąco podziękować za to, że blisko 1,4 mln spośród Was złożyło w ubiegłym roku wnioski o płatności bezpośrednie. To ogromny sukces nie tylko polskiego rolnictwa, ale i całej gospodarki. Wszystkie te pieniądze trafiają na Wasze konta i wpływają na inne sektory gospodarki pozwalając zachować w nich miejsca pracy. Ten ogromny sukces jest wynikiem zaangażowania wielu osób, które uczestniczyły w zorganizowanej akcji wypełniania wniosków. Robiliśmy to w pierwszym roku naszego członkostwa w Unii Europejskiej.

W tym roku czeka nas kolejna praca. Aby ułatwić wypełnianie formularzy otrzymaliście z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski częściowo już wypełnione. Jestem przekonany, że Ci, którzy czynić to będą po raz pierwszy będą mogli liczyć nie tylko na pomoc doradców, ale także tych, którzy robili to już w roku ubiegłym. Zwracam się z gorącym apelem o wykorzystanie tej szansy tak, aby każdy z Was otrzymał dopłaty.

Te pieniądze Wam się należą.

W 2005 roku Biura Powiatowe ARiMR przyjmują wnioski w terminie od 15 marca do 15 maja. Jednocześnie też przyjmowane są wnioski na płatności przysługujące tym, którzy gospodarują na terenach o niekorzystnych warunkach. Po 15 maja formalnie będzie można jeszcze składać wnioski przez następnych 25 dni. Należy jednak pamiętać, że będą stosowane potrącenia w wysokości 1% za każdy dzień zwłoki. Nie traćcie tego, co się Wam należy. Płatności realizowane będą od 1 grudnia 2005 roku do 30 czerwca 2006 roku.

Szanowni Rolnicy!

Zapewniam Was, że pracownicy takich instytucji, jak ARiMR i ODR-y udzielą wszelkiej niezbędnej pomocy i wyjaśnień w wypełnianiu wniosków o płatności bezpośrednie. Jesteśmy do Waszej dyspozycji. Wyrażam przekonanie, że tak, jak w roku ubiegłym, z pomocą przyjdą nam samorządy gminne i powiatowe, a także organizacje rolnicze.
Wspólnie postarajmy się o to, aby pieniądze przeznaczone dla Polski zostały wykorzystane w 100 procentach.

Informacja o liczbie złożonych wniosków oraz kwotach wnioskowanej pomocy w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego – „Restrukturyzacja i Modernizacja Sektora Żywnościowego oraz Rozwój Obszarów Wiejskich.” *

Dane na dzień 7 kwietnia 2005 r.

Działanie – 1.1 Inwestycje w gospodarstwach rolnych
Aktualny limit finansowy – 2 470 527 680,69
Narastająco od uruchomienia SPO
Liczba złożonych wniosków – 13 585
Kwota wnioskowanej pomocy (w zł) – 1 552 328 423,67
Wykorzystanie limitu – 62,83%

Działanie – 1.2 Ułatwianie startu młodym rolnikom
Aktualny limit finansowy – 709 071 998,63
Narastająco od uruchomienia SPO
Liczba złożonych wniosków – 17 647
Kwota wnioskowanej pomocy (w zł) – 882 350 000,00
Wykorzystanie limitu – 124,44%

*Dane pochodzą z komunikatu prasowego AMiRR z dnia 2005-04-13

Jak wynika z powyżej przytoczonych danych pszczelarze mogą jeszcze korzystać z funduszy przeznaczonych na działanie – 1.1 Inwestycje w gospodarstwach rolnych.

Kategorie: Fundusze /Projekty

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog