Jesteś tutaj: SPP Polanka > Artykuły > Pszczelarz początkujący > Polubić pszczoły – nowa książka

Polubić pszczoły – nowa książka

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Kilka dni temu zakupiłem książkę „Polubić pszczoły” autorstwa Jerzego Wilde i Elżbiety Gogolewskiej. Jest to nowa pozycja, wydana przez Państwowe Wydawnictwo Rolnicze i Leśne w Poznaniu. Podtytuł książki: Poradnik początkującego pszczelarza bardzo dobrze oddaje jej treść. Książka może pomóc, tym którzy stawiają pierwsze kroki w pszczelarzeniu, ale można tam znaleźć informacje przydatne pszczelarzom z pewnym doświadczeniem, ale nieusystematyzowanymi informacjami. To co jest w niej bardzo pozytywne to odejście od maniery akademickości. Książka napisana jest lekkim językiem zawiera informacje praktyczne, o ile to mozliwe zebrane w podsumowujące punkty spełniające poniekąd rolę streszczeń.
Ksiażka zaczyna sie rozdziałem: Czy każdy może zostać pszczelarzem, potem następuje wprowadzenie w biologie rodziny pszczelej, opis niezbednych inwestycji w pasiece, sensowna lokalizacja, a następnie w układzie na poły kalendarzowym zestawienie najważniejszych czynności i wiadomości potrzebnych przy tychże czynnościach.
Rozdział dotyczący ras, linii i matek pszczelich wsparty jest wykazem pasiek realizujacych w 2005 roku programy hodowlane z podaniem telefonów i adresów hodwoców.
Można tu także znaleźć pewne sugestie co do organizowania skutecznego marketingu produktów pszczelich oraz wkładkę zdjęciową – 57 bardzo dobrej jakości fotografii barwnych.
Cena detaliczna 32 zł to moim zdaniem sensownie wydane pieniądze. Szczerze polecam.

Polubić pszczoły
Jerzy Wilde
Elżbieta Gogolowska
ISBN 83-09-01825-8

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog