Jesteś tutaj: SPP Polanka > Artykuły > Z życia stowarzyszenia > Artykuł w „Pszczelarstwie” o „Polance”

Artykuł w „Pszczelarstwie” o „Polance”

Piotr Skorupa, Opublikowano:

„POLANKA”

– nowe stowarzyszenie pszczelarzy

W związku z zapytaniami naszego kolegi z Forum Zagajnik, dotyczącymi powołania do życia Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „POLANKA”, ośmielam się zasygnalizować zamiary i entuzjazm, który w stosunkowo szybkim czasie przekuliśmy w czyn. Pomysł narodził się z wątku „Pomóż sobie sam”. Widząc niezadowolenie braci pszczelarskiej z mało wymiernych efektów działalności władz związkowych postanowiliśmy zamienić biadolenia na działanie i stworzyć organizację, która w swoim zamyśle spełni oczekiwania większości z nas.

Dyskusję nad Statutem toczyliśmy w formie debaty publicznej, a następnie oddaliśmy go do dopracowania w ręce młodego warszawskiego prawnika, który z oddaniem zaangażował się w sprawy Stowarzyszenia i przewodniczył naszemu pierwszemu spotkaniu, które odbyto się w Gąbinie koło Płocka. Powołaliśmy Komitet Założycielski, wybraliśmy władze Stowarzyszenia, aby znacznie uprościć procedurę rejestracyjną. Po podpisaniu protokołu z Walnego Zebrania i wydaniu opinii przez prawnika, że przygotowane dokumenty są zgodne z literą prawa, niezwłocznie złożyliśmy je w Wydziale Gospodarczym Sądu Rejonowego w Lublinie. W naszym odczuciu siedzibą Stowarzyszenia powinno być miejsce tradycyjnie związane z pszczołami, dlatego wybór padł na Technikum w Pszczelej Woli. Pani dyrektor Teresa Chwała z całą życzliwością ustosunkowała się do tego pomysłu.

Nasza praca na rzecz Stowarzyszenia ma charakter społeczny. Jeśli zaistnieje jednak potrzeba, Zarząd powoła dyrektora, który będzie czuwał nad całokształtem spraw związanych z działalnością o charakterze produkcyjno-handlowym i będzie to stanowisko płatne. Mamy wiele pomysłów na sukces, ale o tym może już po rejestracji Stowarzyszenia. Do nowopowstałego Stowarzyszenia przystąpili nie tylko właściciele małych pasiek, ale mamy w swoich szeregach i takich, którzy mają więcej niż 100 i 200 uli.

Prezes
Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „POLANKA”
Elżbieta Kowalczyk
ul. Piaskowa 3/30, 24-100 Puławy,
tel. (081) 887-40-55

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog