Kliknijcie i korzystajcie
czytaj więcejSpotkanie w Puławach
Zapraszamy w dniach 5-7 grudnia na spotkanie zarówno członków Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka” jak też wszystkich sympatyków oraz pszczelarzy ciekawych nowości, które jak zwykle zapewnimy.
Spotkanie odbędzie się w hotelu „Pikul” (www.hotelpikul.eu) w Puławach przy ul. Lubelskiej 65. „Starych” bywalców nie trzeba informować, ale jest on położony tuż przed wiaduktem przy wyjeździe z Puław w kierunku Lublina. Niezwykle łatwo go znaleźć.
Całkowity koszt uczestnictwa w spotkaniu to 300 zł. Prosimy o dokonanie wpłaty do 25 listopada na nasze konto: PKO BP O/ Sandomierz nr: 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094 (w tytule przelewu prosimy podać imiona i nazwiska osób, których dotyczy przelew).
Zaproszeni prelegenci i tematy:
Piątek 5 XII
- 16.00 – Pan Dariusz Klonowski z firmy Pfeifer & Langen Polska S.A. – Podobno jest zapewnienie ze strony zarządu P&F, że nie powtórzy się już sytuacja niedoborów z roku bieżącego. Co do szczegółów, pozostawię je Panu Dariuszowi – niech się tłumaczy ;-). Ma dla nas w zanadrzu dobre wiadomości.
- 17.00 – Pani Paulina Milczarek, przedstawicielka firmy MS Spektrum – „Potencjalne możliwości badania miodów metodą FTIR”. Badanie miodów metodami spektrograficznymi. Jeśli firma będzie gotowa na przetestowanie swojej metody badania miodów (metoda jest inna niż koncepcja przedstawiona przez prof. Sebastiana Maćkowskiego ale już bardzo bliska wdrożenia produkcyjnego), ja w imieniu Stowarzyszenia obiecałem, że pszczelarze przywiozą próbki swoich miodów. Proszę każdego o zabranie małego słoiczka jednego ze swoich miodów.
- 17.30 – Pan Cezary Kruk z wykładem dotyczącym perspektyw hodowli pszczół odpornych na warrozę. Temat bardzo na czasie, dlatego zapraszamy Pana Cezarego choć pewnie paru kolegów już się z tym jego wykładem spotkało. Tym bardziej można spodziewać się żywiołowej dyskusji.
Sobota 6 XII
- 9.00 – Pan Prof. Władysław Huszcza – Pszczoły a pestycydy. Kontynuacja walki o szczelność ustawy o środkach ochrony rośli przed bezwzględną siłą koncernów farmaceutycznych. Także szczegóły pomoru pszczół w gminie Wschowa.
- 11.00 – Panowie Artur Arszułowicz i Prof. Mariusz Gagoś. Kolejna porcja nowych obserwacji z badań preparatu VitaeApis. Wpływ preparatu na zachowania higieniczne rodzin pszczelich. Zapewniam, że tu też pojawią się niespodzianki.
Sobota po obiedzie:
- 15.00 – Pani Elżbieta Kowalczyk – Jak wygrać konkurs na najlepszy miód w kraju. Być może wszyscy nie odejdziemy od chemicznych metod walki z warrozą ale można! 8 lat pasieki bez chemii i spektakularny sukces… choć wielu spodziewałoby się spektakularnej porażki.
- 16.00 – Panowie Czesław Jung i Jarosław Drzewiński – przedstawienie praktyki walki z warrozą bez użycia chemii. Panowie razem z Panią Elżbietą Kowalczyk stworzą panel wykładów i dyskusji poświęcony pszczelarstwu organicznemu w praktyce.
Niedziela 7 XII
- 9.00 – Panowie Robert Chrzanowski i Piotr Skorupa – Możliwości i praktyczne rozwiązania ochrony pasieki przed kradzieżą. Monitoring video i GPS wraz z pokazem działania metody.
- 10.00 – Dyskusja o pracach pilnych dla Polanki – mikrofon dla każdego, kto potrzebuje zainteresować gremium ważnymi sprawami. Będzie o odnowionych naklejkach na miód, banderolach z folii termokurczliwej, sposobie realizacji KPWP (co usprawniamy i co jeszcze możemy usprawnić), planie publikacji o prowadzeniu pasieki bez chemii oraz inne sprawy (jak np. apiterapia w pasiece).
Po piątkowej kolacji planujemy swobodną dyskusję na temat perspektywy wypromowania niestandaryzowanych miodów gatunkowych pod wspólną, Polankową marką. W świetle zwycięstwa miodów Elżbiety Kowalczyk w konkursie na najlepszy produkt regionalny, który to miód wystąpił w konkursie jako miód Polankowy, ta perspektywa nabiera rumieńców. Pierwszy, wielki krok został wykonany – zdjęcie z poznańskich międzynarodowych targów POLEKO:,
Temat można będzie kontynuować też w różnych przerwach. Mamy zapewnienie, że obsługa hotelu postara się zaaranżować więcej przestrzeni dla naszych zakulisowych spotkań i rozmów.
Konkretny pokój można zarezerwować kontaktując się bezpośrednio z hotelem pod numerami telefonów: 81 888 22 60, 506 02 32 80
Szukaj
Polanka w powiatach
Reklama
Polecana książka
„Jak zgodnie z prawem sprzedawać miód z własnej pasieki”
czytaj więcejPolecane artykuły
- Kompendium wiedzy dotyczące refundacji w roku 2024! Aktualizacja sprzęt!
- Spotkanie szkoleniowe SPP Polanka
- Ogólnopolski konkurs: PSZCZELARZ ROKU
- Rasy i linie pszczół – przegląg wg informatora KCHZ
- Matki pszczele – znakowanie
- Czy wykorzystamy dostępne wsparcie ?
- Kwiecień w pasiece
- Żuczek ulowy (Aethina tumida) – mały chrząszcz ulowy
- POLSKIE PSZCZELARSTWO A. D. 2005
Najczęściej czytane
- Spotkanie polankowe – jesień 2024
- Mapa członków Polanki
- Przechowywanie suszu
- Kompendium wiedzy dotyczące refundacji w roku 2024! Aktualizacja sprzęt!
- Rasy i linie pszczół – przegląg wg informatora KCHZ
- Wrzesień w pasiece
- Spotkanie szkoleniowe SPP Polanka
- Zrób to sam – maty słomiane
- Warroza – kwas mrówkowy
- Pilne Zakupy Sprzęt!