Jesteś tutaj: SPP Polanka > Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi

Marcin, Opublikowano:

Do Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka” zwróciła się z prośbą o dalszą współpracę i promowanie działań dla wspólnego dobra: „Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi”. http://icppc.pl/index.php/pl/

W chwili obecnej trwają prace fundacji nad projektem „Bezpośrednio od Rolnika”, gdyby ktoś z Was drodzy koledzy zechciał zorganizować spotkanie w swoim regionie z przedstawicielami fundacji istnieje taka możliwość. Wszelkie informacje dostępne są na stronie ICPPC.

Fundacja zwraca się również z prośbą o pomoc oraz interwencję w sprawie uproszczenia sprzedaży żywności przez rolników – co dotyczy również Nas Pszczelarzy. Organizacja prosi o jak największą wysyłkę maili z poparciem. Dostaliśmy również wzór takiego listu, który możemy wykorzystać.

PROPOZYCJA LISTU:
Pani Premier Beata Szydło,
Minister Henryk Kowalczyk,
Minister RiRW Krzysztof Jurgiel,
Przewodniczący Komisja RiRW Jarosław Sachajko,

Szanowni Państwo,

Domagam się realizacji obietnic złożonych na spotkaniu 22 grudnia 2016 roku z przedstawicielami organizacji rolniczych i konsumenckich oraz obietnic złożonych przez PiS przed wyborami oraz podczas posiedzeń Komisji Rolnictwa poprzez:

  1. Wprowadzenie zmian w ustawie o bezpieczeństwie żywności i ujednolicenie definicji tak, aby rolnicza sprzedaż detaliczna mogła odbywać się również do sklepów, restauracji, stołówek i innych placówek.
    2. Zmiany przepisów tak, aby stosowanie minimalnych przepisów sanitarnych (rozdział III załącznika II rozporządzenia unijnego nr 852/2004) przy wytwarzaniu i sprzedaży żywności w ramach sprzedaży detalicznej dotyczyło żywności wytworzonej na terenie całego gospodarstwa (nie tylko w kuchni); np. objęcie minimalnymi przepisami również kuchni polowych.
    3. Wprowadzenie uproszczonego etykietowania przy sprzedaży w ramach rolniczego handlu detalicznego: nazwa produktu, skład, nazwa i adres producenta, jak to funkcjonuje w innych krajach UE.Z poważaniem,

….tytuły imię i nazwisko i/lub zawód/i/lub organizacja
Listy z poparciem należy przesłać na podane adresy mailowe: henryk.kowalczyk@sejm.pl, sprm@kprm.gov.pl, kontakt@kprm.gov.pl, kancelaria@minrol.gov.pl; krrw@sejm.gov.pl; biuro@icppc.pl

Poniżej zamieszczam link do podsumowania dotychczasowej działalności organizacji: http://bezposrednioodrolnika.pl/wp-content/uploads/2017/02/zywnosc-sprzedaz.doc , a także podsumowanie w formie filmu: https://youtu.be/WdAghdLXZAA .

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog