Jesteś tutaj: SPP Polanka > Artykuły > Aktualności > Jesienne spotkanie w Puławach

Jesienne spotkanie w Puławach

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Zapraszamy w dniach 8-10 listopada na jesienne spotkanie zarówno członków Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich „Polanka” jak też wszystkich sympatyków oraz pszczelarzy ciekawych nowości, których na pewno nie zabraknie.

Spotkanie odbędzie się w hotelu „Pikul” (www.hotelpikul.eu) w Puławach przy ul. Lubelskiej 65. Jest on położony tuż przed wiaduktem przy wyjeździe z Puław w kierunku Lublina. Niezwykle łatwo go znaleźć.

Program spotkania

Piątek 8 listopada:

 • 16.00 Pan Dariusz Klonowski z firmy Pfeifer & Langen Polska S.A. – „Przedstawienie paszy dla pszczół Inwertix 72”. Pewna nowość na rynku. Pan Dariusz zapewnia, że jest to też nowa jakość w dziedzinie pasz pszczelich.
 • 17.30 Pan Tadeusz Kryk doradca z Fundacji Wspomagania Wsi – „Pożyczki przeznaczone dla osób fizycznych prowadzących pasieki lub uprawiających zioła”. Chodzi o bezprocentowe pożyczki w kwocie do 10 tys. zł.
 • 19.00 Kolacja.

Sobota 9 listopada:

 • 9.00 Panowie Artur Arszułowicz i Prof. Mirosław Gagoś. Będzie dużo nowych obserwacji wynikających z badań nad preparatem dla pszczół i będą też niespodzianki. Coś już wiemy ale zobowiązaliśmy się nic nie mówić dopóki oni sami nie powiedzą.
 • 12.00 Prof Sebastian Maćkowski – „Fluorescencja miodów”. Niepozornie brzmi, ale to kolejna bomba. Wierzcie nam, że usłyszycie coś, co jest absolutną nowością.
 • 14.00 Obiad.
 • 15.00 Panowie apifitoterapeuci Iwan Pyłypczuk i Walery Filipski ze Szpitala Kolejowego we Lwowie – „Historia apiterapii na Ukrainie, apiterapia we Lwowskim Szpitalu Kolejowym i osiągnięcia prelegentów”. Być może także tu padną słowa, które będą sporym zaskoczeniem, ale nie obiecuję. Może trzeba będzie jeszcze poczekać kilka miesięcy i będzie można bez paszportów umówić się do Panów doktorów na wizytę.
 • 17.00 Pan Henryk Skowron – „Obniżanie kosztów i zmniejszenie pracochłonność dzięki wykorzystaniu snoz w ulach korpusowych”. Liczymy przy okazji na burzliwą dyskusję ze względu na kontrowersyjność tematu.
 • 19.00 Kolacja.

Niedziela 10 listopada:

 • 9.00 Pan Józefa Jasina „Omówienie nowoczesnych rozwiązań w pasiece”. Już nie tylko o wagę chodzi. Będzie o linii technologicznej, wózku do załadunku i rozładunku pasieki wędrownej i wielu jeszcze innych usprawnieniach.
 • 11.00 Apimondia 2013. Uczestnicy wycieczki do Kijowa podzielą się swoimi wrażeniami.
 • 13.00 Obiad i zakończenie spotkania.

W międzyczasie, po kolacji, w kuluarach i w wystąpieniach poza głównym programem: zmiany w KPWP na lata 2014-2017, sprawozdanie z realizacji programów KPWP w roku bieżącym, oferty hodowców, producentów sprzętu i możliwość porozmawiania z nimi, plany najbliższych działań zarządu i wnioski co do realizacji tych działań.

Przewidujemy też niespodzianki, zapraszamy przedstawicieli Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowego Lekarza Weterynarii, przedstawicieli innych organizacji pszczelarskich. Także w warstwie szkoleniowej prowadzimy jeszcze rozmowy, których wynik pewnie jeszcze wzbogaci program.

Całkowity koszt uczestnictwa w spotkaniu to 300 zł. Prosimy o dokonanie wpłaty do 3 listopada na nasze konto: PKO BP O/ Sandomierz nr: 96 1020 4926 0000 1502 0036 7094 (w tytule przelewu prosimy podać imiona i nazwiska osób, których dotyczy przelew). Pozwoli nam to nie prowadzić dodatkowej rejestracji. Konkretny pokój można zarezerwować kontaktując się bezpośrednio z hotelem pod numerami telefonów: 81 8882260, 506023280

Zapraszam serdecznie
prezes Zarządu

Piotr Skorupa

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog