Jesteś tutaj: SPP Polanka > Dzieje się w Sudeckim Klubie Pszczelarza

Dzieje się w Sudeckim Klubie Pszczelarza

Marcin, Opublikowano:
Nie zawsze jest tak jak by człowiek chciał.
Kiedy padła myśl o wykonaniu alei lipowej w Sokołowsku, nawet się nie zastanawiałem czy warto. Wpadłem w entuzjazm. Bardzo dobra myśl. Wraz z Fundacją Męczennicy Wielkiej Księżnej Św. Elżbiety zaczęliśmy snuć plany jak to ma wyglądać. Kilka wizyt w Urzędzie Miasta Mieroszów, parę pism i zgoda była. Rada miasta przyklepała. Nie ukrywam, obawy były, że pomysł jest słaby. Wiemy, że gmina słabo przędzie. Prezes Fundacji św. Elżbiety Pan Andrzej Work zawsze optymistycznie podchodził do zagadnienia. Sudecki Klub Pszczelarza Polanka, zdobył sadzonki kilkuletnich dorodnych lip. A że to była jeszcze zima to nie wiadomo było jaką kondycję będą mały lipy. Jeszcze ktoś inny z Klubu ufundował mniejsze sadzonki lipy i ponad 50 drzewek zostało przekazanych. Wczesną wiosną umówiliśmy się na wspólną pracę społeczną. Nieszczęściem się stało, że wirus opanował nasz kraj i
zostały wprowadzone obostrzenia. Cała praca posadzenia drzewek spoczęła na wspomnianą fundację. Szkoda było by, gdyby cała nasza praca poszła na marne. Termin otwarcia alei został przesunięty.
Dnia 30 lipca 2020 roku na godzinę 14.00 zostało zaplanowane otwarcie. Radość była tym większa, że na tą uroczystość zostali zaproszenie specjalni goście, wice wojewoda dolnośląski, starosta wałbrzyski, wójt Mieroszowa, poczet sztandarowy żołnierzy w stanie spoczynku, komendant dolnośląski policji wraz z asystą, żołnierze wojskowa polskiego, historycy z IPN. Nie zabrakł również pszczelarzy z naszego Klubu Aleja która została otwarta nazwano: Aleja miododajnych lip imieniem ks. protoprezbitera płk. Szymona Fedorońko. Całą uroczystość poprowadził ks. Grzegorz Cebulski, który na zakończenie naszego
świętowania zaprosił do zwiedzenia cerkwi. Ksiądz Grzegorz z wielką starannością opowiedział gościom historię tego miejsca wraz z planami na przyszłość.
Należy nadmienić, iż to miejsce, ta Aleja Lipowa staje się taką małą perełką patriotyzmu. Miejsce ciekawe, patron zacny. Cóż… Zapraszamy do zwiedzenia Sokołowska oraz przejścia się tą piękną Aleją Lipową w kierunku cerkwi pod wezwaniem św. Archanioła Michała. Zaraz na początku tej alei jest tablica pamiątkowa poświęcona ofiarom mordu Katyńskiego z roku 1940.
Na zakończenie tej uroczystości, każdy uczestnik został obdarowany naszym Klubowym
miodowo-pyłkowym prezentem.
Z pszczelarskim pozdrowieniem
Sudecki Klub Pszczelarza Polanka
Kazimierz Czechowski

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog