Jesteś tutaj: SPP Polanka > Nowy Zarząd SPP Polanka

Nowy Zarząd SPP Polanka

Marcin, Opublikowano:

Szanowni Państwo,

Jest mi niezmiernie miło przedstawić Państwu skład osobowy nowego zarządu SPP Polanka:

Marcin Kruszewski – Prezes

Urodziłem się w 1992 r. Mieszkam w niewielkim mieście – Łapy, w województwie Podlaskim. Ukończyłem studia magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku kierunek chemia w 2016 r. Pracuję w Elektrociepłowni w Białymstoku. Jestem czwartym pokoleniem pszczelarzy w rodzinie, samodzielnie prowadzę pasiekę od 2007 roku. W chwili obecnej pasieka liczy 80 rodzin pszczelich i ma charakter wędrowny. Ze Stowarzyszeniem Pszczelarzy Polskich Polanka jestem związany od roku 2017, od samego początku aktywnie zaangażowałem się w działania Polanki. W chwili obecnej koordynuję dwa projekty: Zakup leków oraz zakup pszczół.

 

Marcin Wiśniewski – Sekretarz

Urodziłem się w 1977 r. Mieszkam w małej wsi- Grzywna, 20 km na północ od Torunia. Posiadam wykształcenie średnie. Jestem żołnierzem zawodowym, służę w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Z pszczołami przygodę zacząłem w 2010 r. Obecnie moja pasieka liczy 75 rodzin. Wspólnie z Panem Sulenckim prowadzę koło Pszczelarzy imienia Edmunda Daronia w Chełmży. Do Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka dołączyłem z całą moją grupą liczącą obecnie 43 członków w 2019 r. Od samego początku bardzo mocno zaangażowałem się w pracę na rzecz Polanki co zostało zauważone.

 

Dariusz Miciuk – skarbnik

Urodziłem się 1972 r. Prowadzę gospodarstwo pszczelarskie liczące 200 rodzin pszczelich. Jestem jednym z założycieli Stowarzyszenia Polanka. Od samego początku istnienia Polanki jestem niezwykle zaangażowany w pracę na rzecz jej rozwoju. Prowadzę projekt zakupu sprzętu pszczelarskiego od wielu lat. Posiadam liczne kontakty z pszczelarzami zarówno z kraju jak i zagranicy. Jestem również producentem odkładów refundowanych. Prowadzę hodowlę matek pszczelich.

 

Agata Świerczyńska – wiceprezes

Ukończyłam studia wyższe na kierunku Architektura Krajobrazu w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Ponad 20 lat byłam zawodnikiem sportowym w dyscyplinie jeździectwo – skoki przez przeszkody. Prowadzę niewielkie gospodarstwo rolne pod Serockiem nad Narwią, gdzie zajmuję się hodowlą zwierząt i ogrodnictwem oraz prowadzę lokalną działalność edukacyjną. Pszczołami zajmuję się od sześciu lat. Ukończyłam z wyróżnieniem szkołę pszczelarską Elżbiety Kowalczyk – Pytli – pierwszej
Prezes Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka. W pasiece zarządzam 80 rodzinami i prowadzę gospodarkę wędrowną. Oprócz trojga dzieci wychowuję także kruka, na razie z niewielkim powodzeniem.

 

Elżbieta Gustaw – wiceprezes

Elżbieta Gustaw wraz z mężem prowadzą gospodarstwo rolno-pasieczne w skład, którego wchodzi 400 rodzin pszczelich. Gospodarstwo pasieczne znajduje się w miejscowości Stogi Malbork. Fascynacja pszczelarska zaczęła się od pracy w pasiece znajomego i nie bez znaczenia było doświadczenie pszczelarskie rodziny Elżbiety. Swoją przygodę z pszczołami zaczynali od 50 rodzin pszczelich i w krótkim czasie pasieka szybko się rozrastała. Jest charyzmatyczną osobą nie bojącą się nowych wyzwań.

Kategorie: Aktualności | Artykuły

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog