Jesteś tutaj: SPP Polanka > Pomoc Państwa dla pszczelarzy

Pomoc Państwa dla pszczelarzy

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Powtórzę traść maila przygotowanego dla pszczelarzy – nie tylko dla pszczelarzy Polanki, także dla członków innych organizacji oraz dla niezrzeszonych!!!

————————————————————————————————————

Z dniem dzisiejszym, 28 maja 2021, ruszył nabór wniosków o dopłatę do zazimowanych rodzin pszczelich. Można otrzymać 20 zł za każdą w rodzin, które przezimowały. Aby móc sięgnąć po te pieniądze, trzeba mieć pasiekę zarejestrowaną w biurze Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz złożyć wniosek najpóźniej (!) do 30 czerwca br.

Jeśli Wasza pasieka nie jest zarejestrowana u PLW, zróbcie to teraz, by móc dostać te pieniądze w przyszłym roku.

Jeśli jest już zarejestrowana, poproście Powiatowego Lekarza Weterynarii o aktualne (tegoroczne!) zaświadczenie o ilości posiadanych rodzin. Oprócz tego zaświadczenia, będzie też potrzebne zaświadczenie o wpisie do ewidencji, ale to już pewnie macie.

Zaświadczenia te są załącznikami do wniosku, który składacie w powiatowym biurze ARIMR (załączamy wniosek o płatność + ew. wniosek o wpis do rejestru producentów, który dodajecie tylko wtedy, jeśli jeszcze nie macie numeru EP). Obydwa te wnioski wraz z załącznikami można złożyć w kancelarii, wrzucić do urny podawczej lub wysłać listem poleconym.

Można też załatwić wszystko z domu, przez ePUAP: https://www.arimr.gov.pl/bip/uslugi-arimr-na-epuap.html jeśli tylko macie tam konto. Nadal będą potrzebne załączniki – zaświadczenia PLW.

Dalsze instrukcje znajdziecie na https://www.arimr.gov.pl/pomoc-krajowa/pomoc-dla-pszczelarzy-do-przezimowanych-rodzin-pszczelich.html

Namawiam wszystkich do skorzystania z tych pieniędzy nawet wtedy, jeśli wydają się Wam za małe. Także wtedy, jeśli Wam się nie chce schylić się po nie. Nawet wtedy, jeśli sądzicie, że ta pomoc w ogóle nie ma sensu. Namawiam dlatego, bo to jest jedyna droga do ucywilizowania spraw pszczelarskich w kraju. Jeśli chcecie, by z czasem pomoc Państwa trafiała wyłącznie do pszczelarzy z pominięciem działaczy pszczelarskich i nie była przekierowywana do wybranych odgórnie producentów leków, matek pszczelich, odkładów i sprzętu, byście sami mieli wpływ na co idą te pieniądze, wejdźcie koniecznie w ten program. To pierwszy krok. Jeśli się nie uda, nie wiemy, kiedy znowu nadarzy się szansa, by ruszyć ten głaz niemocy.

Prześlijcie też tego maila wszystkim znajomym pszczelarzom bez względu na ich przynależność i bez względu też na to, czy zarejestrowali już swoje pasieki u Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog