Jesteś tutaj: SPP Polanka > Czy wolno należeć do wielu organizacji jednocześnie?

Czy wolno należeć do wielu organizacji jednocześnie?

Piotr Skorupa, Opublikowano:

W weekend zdarzyło się coś, co wprowadziło mnie w osłupienie. :o :o :o

Kilku naszych kolegów przesłało do nas pisma z rezygnacją z członkostwa. Niektóre nacechowane jakimś przestrachem, z prośbą o pisemne potwierdzenie, że zostali wykreśleni z listy członków. Oczywiście spełniamy te prośby w 100% i od ręki.

Byłoby to trochę zrozumiałe zważywszy na ostatnie działania KOWR, który działając wg. nowych zasad, żąda listy uczestników projektów KPWP od startu, razem z wnioskami, jeszcze przed rozpatrzeniem projektów. My, tak jak zapewne wszystkie organizacje, nie wiedząc kto w ciągu sezonu zechce skorzystać np. z zakupu leków, podaliśmy pełną listę naszych członków. To spowodowało zdublowanie niektórych nazwisk w KOWR i żądanie KOWR, by tę sytuację poprawić – nie wolno korzystać z projektów KPWP w ramach więcej niż jednej organizacji. Rozesłaliśmy mailing do osób, które należą też do innych organizacji i zgodnie z ich wolą pozostawiliśmy ich na naszej liście, bądź też usunęliśmy ich z naszej listy. Prewencyjnie musieliśmy usunąć z listy także tych, którzy w ogóle nie odpowiedzieli – najwyżej będziemy prostowali w międzyczasie i prosili KOWR o przywrócenie poszczególnych nazwisk.

Ponieważ treść listów, o których wspominam na początku była dość niepokojąca, pozwoliliśmy sobie do nich zadzwonić. Niektóre osoby nie przysłały takich listów ale same zadzwoniły do nas.

Otóż otrzymali oni telefony z wojewódzkich organizacji PZP (tylko PZP – nie było takich sytuacji dotyczących innych organizacji pszczelarskich) z kategorycznym żądaniem, że mają się określić, do której organizacji chcą należeć – Polanki czy PZP – bo nie wolno im należeć do dwóch. Ponieważ sprawa dotyczy pewnej liczby organizacji wojewódzkich, prawdopodobieństwo, że jest to samowolna decyzja któregoś z prezesów wojewódzkich, jest bliskie zeru – taka korelacja czasowa? – wszystkie te maile i telefony były w piątek i w sobotę.

Tak więc ktoś w centrali PZP nakazał jakieś działanie, które w skutkach godzi w konstytucyjną wolność stowarzyszania się obywateli. Źle się bawicie, Koledzy. A wszystkich pszczelarzy informuję. Wolno Wam należeć tam, gdzie tylko chcecie, lub nigdzie nie należeć i nikt nie ma prawa wpływać na Wasze decyzje w taki sposób. Nie wiem, jak to jest z partiami, czy wolno należeć równocześnie np. do PIS i PO :P , ale co do organizacji pszczelarskich – nie wolno zastraszać używając KPWP jako kija i marchewki jednocześnie.

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog