Jesteś tutaj: SPP Polanka > Artykuły > Z życia stowarzyszenia > 4-6 marca 2016 – Wiosenne spotkanie „Polanki”

4-6 marca 2016 – Wiosenne spotkanie „Polanki”

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Tutaj będzie transmisja: http://forum.spp-polanka.org/topic/143-polanka-tv/#entry2286

Zapraszamy na kolejne spotkanie do Hotelu ODR w Kalsku: http://hotelodr.pl/. Skusiły nas tam głosy zwolenników tej lokalizacji i bardzo dobrze zapowiadająca się baza hotelu. Przenocują nas wszystkich na miejscu, Dużo miejsca oferują dla pogawędek i oddzielną lokalizację dla wystawców. Nareszcie może będzie cicho podczas wykładów.

Dość wygodnie można dojechać koleją. Wysiadamy na dworcu PKP w Sulechowie. ODR Kalsk na życzenie prowadzi dowóz do ośrodka (5 km). Można też PKS- co 2 godz.Jak zawsze działa też pomoc koleżeńska.

Kogo zobaczymy?

Piątek:
15.30 – 16.15 
Dariusz Klonowski – Pfeifer & Langen, współpraca z firmą w nowym sezonie. 
16.30 – 17.45 Marek Pogorzelec – „Rośliny, które kwitną po lipie. Możliwości wzbogacania pożytków naturalnych”
18.00 – 20.00 Prof. Zbigniew Lipiński – Żywienie, trawienie organizmu pszczoły a odporność na pestycydy także w kontekście udanej zimowli. Uwaga: wykład nie będzie transmitowany ani rejestrowany ponieważ będzie to tematyka poruszana w nie wydanej jeszcze książce Profesora. Namawiam byście docenili i osobiście przyjechali – to dwie długości do przodu w kwestii spojrzenia nauki na kondycję pszczół we współczesnym świecie.

Sobota:
9.00 – 11.00
 Tradycyjna już dyskusja o wyzwaniach dla Polanki i jej zarządu. Ta forma (mikrofon dla każdego) sprawdza się coraz lepiej. Przygotujcie własne pomysły i refleksje.
11.00 – 13.00 Dr Izabela JASICKA-MISIAK z Katedry Chemii Analitycznej i Ekologicznej Uniwersytetu Opolskiego – 2 tematy
1. „Charakterystyka i właściwości prozdrowotne substancji chemicznych zawartych w miodzie nawłociowym”
2. „Chemiczne markery miodów odmianowych – badania własne (opis badań i wyników umożliwiających autentykację miodów odmianowych)”
13.00 – Obiad
15.00 – 16.00 Przemysław Gierchatowski – gotowy do publikacji ale jeszcze nie wydany materiał Dr Krystyny Pohoreckiej: „Druga strona medalu” – obecne w świecie produkty przeciwwarrozowe oparte na kumafosie w ujęciu prawnym i merytorycznym: bezpieczeństwo, skuteczność, jakość. Ten materiał także nie będzie transmitowany ani rejestrowany.
16.00 – 18.00 Czesław Jung – Medycyna Naturalna. Temat bliski pszczelarzom ale rzadko kto z nas potrafi go sobie usystematyzować. Pan Czesław posiada stosowny certyfikat specjalisty medycyny naturalnej i może nam temat przybliżyć.
18.00 – 19.00 Piotr Dębiński – Klon paulownia in vitro 112 – nowy gatunek na mapie majowych pożytków pszczelich.
19.00 – Kolacja

Niedziela:
9.00 – 10.00 Marek Pogorzelec
 – „Rośliny inwazyjne – nie jesteśmy na tym świecie sami”.
10.00 – 12.00 – Czesław Jung – Moja całoroczna gospodarka pasieczna, kompendium.

Koszt całego szkolenia – 300 zł. Nr konta tutaj: https://spp-polanka.org/infopage.php?id=65. Koledzy, którzy jeszcze u nas nie bywali, mieli kilka pytań, z którymi dzwonili. Powtórzę tu odpowiedzi bo mogą zainteresować innych:

  • 300 zł to całkowity koszt oprócz dojazdu. Obejmuje zakwaterowanie, wyżywienie, nieograniczone korzystanie z zasobów kawy, herbaty, wody i jakiegoś ciasta lub ciastek, korzystanie przez nas wszystkich z sali wykładowej i wykładów bez jakichkolwiek dodatkowych opłat.
  • Nie trzeba być członkiem Polanki, by wziąć udział w spotkaniu. Chętnie gościmy wszystkich sympatyków a nawet sceptyków. Koszt uczestnictwa dla nich jest taki sam. Wielu z dotychczas uczestniczących zapisało się do Polanki, wielu tego nie zrobiło a wszyscy raczej podkreślali bardzo dobrą atmosferę naszych spotkań.
  • Osoby miejscowe, które chcą skorzystać wyłącznie z wykładów wpłacają 50 zł + ewentualnie dodatkowe opłaty za kawę, ciasto, posiłki. W takim przypadku będzie można na miejscu uzgodnić należną kwotę.
  • Dobrze jest zadzwonić do hotelu i zarezerwować sobie miejsce. To + wpłata gwarantuje udział w spotkaniu i nie potrzeba już nic więcej załatwiać.

Hotel dysponuje dużą ilością miejsc. Nie będziemy się nigdzie przeciskać, będzie wygodnie. Prosimy rezerwować miejsca pod numerem tel.: 68 385 20 91

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog