Jesteś tutaj: SPP Polanka > Zakupy refundowane 2017/2018

Zakupy refundowane 2017/2018

Piotr Skorupa, Opublikowano:

Zacznę od przypomnienia zasad:

Najpierw trzeba się zapoznać z warunkami uczestnictwa w projekcie. Od tego jest strona KOWR: http://www.kowr.gov.pl/interwencja/wsparcie-rynku-produktow-pszczelich. Oczywiście pomagamy we wszystkich niejasnych sytuacjach. Od tego są osoby prowadzące poszczególne projekty, kontakty do nich są tutaj: https://spp-polanka.org/kontakt/

Teraz konkrety na już. Żeby „się załapać” na listę podstawową, wypełniamy formularze zamówień do tylu projektów, w ilu chcemy brać udział. Póki co nie zobowiązuje Was to do niczego, nie musicie później kupować produktów, na które się zapiszecie – ci, którzy znajdą się na liście rezerwowej, z radością przyjmą waszą rezygnację z „nadmiaru”. Jeśli przy wypełnianiu formularza braknie miejsca na jakiś zakup (np. chcemy kilka rodzajów refundowanych leków na warrozę), wypełniamy formularz jeszcze raz, tym razem dla kolejnego produktu. Jak co roku powtarzam: nie jest dla nas żadnym problemem nadmiar wpisów, problemem bywa jedynie brak ważnych danych.

A oto formularze do wypełnienia:

Dane zbieramy do 15 listopada ponieważ do 30 listopada musimy złożyć wnioski do KOWR. Jeszcze kilka uwag porządkowych:

  • Mile widziana jest pomoc pszczelarzom nie dysponujących dostępem do Internetu. Zbieramy IP komputerów z których wypełniane są wnioski nie po to, by śledzić ale by się zabezpieczyć przed problemami. Złożenie wniosków dla kilku lub kilkunastu osób z jednego komputera nie jest problemem.
  • Jedynie przy zakupie sprzętu pszczelarskiego (nie do gospodarki wędrownej) i pakietów/odkładów wymagamy aktywnego członkostwa (opłacone składki). Wszystkie pozostałe projekty są otwarte także dla pszczelarzy niezrzeszonych.
  • Korzystajcie także z uwag (i filmu) opublikowanych przed rokiem do poprzedniego projektu. W zasadzie nic się nie zmieniło. Link: https://spp-polanka.org/artykuly/kpwp-20162017-2/

Z pozdrowieniami
Piotr Skorupa

Kategorie: Aktualności | KPWP

Szukaj

Polanka w powiatach

Reklama

Polecana książka

Polecane artykuły

Najczęściej czytane

Blog